Bahçe Kulübesi Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bahçeler açık havada keyifli ve eğlenceli vakit geçirme imkanı sunan alanlardır. Bahçelere ekilen ağaçlar, çiçekler, bitkiler ve hatta sebzeler doğa ile iç içe huzur dolu bir ortam yaratmaya olanak tanır. Barbekü ve havuz ise bahçelerin eğlencesini ikiye katlar.


Tüm bu unsurları kapsayan bahçe peyzajı planlama, yerleşim ve ekim gibi aşamalardan oluşur. Peyzaj bakımı ise bahçelere uygulanan planın süreklilik kazanması için oldukça önemlidir. Bahçelerde bulunan ağaçlara, bitkilere, çimlere ve havuza düzenli aralıklarla bakım yapılması bahçenizde geçirdiğiniz keyifli ve eğlenceli vaktin sekteye uğramasının önüne geçer.

Bahçe bakımında birçok farklı alet, eşya ve malzeme kullanılır. Havuz için temizlik araçları ve kimyasalları, bitkiler için gübreler ve vitaminler, çimler için çim biçme makineleri ve sulama aparatları bunlardan sadece birkaçıdır. Bu kadar çok eşyanın düzenli ve korunaklı bir şekilde depolanması için evlerde alan açmak neredeyse imkansızdır.  

Dolayısıyla açık alan ihtiyacını karşılayan bahçelerde kapalı mekanlara da ihtiyaç duyulur. Bahçelerde kullanılan kapalı mekanların başında ise bahçe kulübeleri gelir. Farklı ebatlara ve özelliklere sahip olan bahçe kulübeleri bahçelerde kullandığınız başta bakım malzemeleri gibi birçok eşyayı derli toplu ve hava şartlarından zarar görmeyecek şekilde depolama olanağı sunar. 


Genellikle ardiye olarak kullanılan ve ahşap ardiye kulübeleri olarak da bilinen bahçe kulübelerini farklı amaçlar doğrultusunda değerlendirmek de mümkündür. Dilerseniz bir adet bahçe kulübesi edinerek hobilerinizi gerçekleştirme ya da sıcak bir ortamda kendinizle baş başa kalarak huzurlu zaman geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz.    

Neden Bir Bahçe Kulübesine Sahip Olmalısınız?

 

Bahçeleri daha konforlu ve işlevsel hale getiren bahçe mobilyaları her bahçede kendine yer bulurken aynı durum çoğu zaman bahçe kulübeleri için geçerli olmaz. Oysaki ihtiyaçlara uygun özelliklere sahip olan bir bahçe kulübesi ile bahçeler hiç olmadığı kadar rahat ve işlevsel mekanlar halini alır. 

 

Bahçe kulübelerinin, bahçe bakımı için gerekli eşya, alet ve aparatların depolanması için gerekli alanı eksiksiz bir şekilde sunduğundan bahsetmiştik. Ancak bakım malzemeleri için uygun depolama alanı sunan bahçe kulübelerinin kullanımı sadece bununla sınırlı değildir. 

 

Bahçe haricinde ev içerisinde bulunan ancak kullanmadığınız eşyaları da bahçe kulübesinde depolayabilirsiniz. Böylelikle eşyalarınızı tekrar kullanacağınız zamana kadar olumsuz hava şartlarından etkilenmeden güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Evinizin genel bakımı için kullandığınız alet ve eşyaları da bahçe kulübesinde saklayarak evinizi gereksiz bir kalabalıktan kurtarabilirsiniz.

 

Minik dostlarınızın ihtiyaçlarını karşılayan malzemeler için de bahçe kulübeleri oldukça işlevseldir. Satın aldığınız kiloluk mamaları, mama kaplarını ve su kaplarını bu alanda depolayarak istediğiniz anda kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Kendiniz için özel bir alana ihtiyaç duyuyorsanız bahçe kulübeleri imdadınıza yetişir. Dilerseniz bahçe kulübelerini şık ve konforlu mobilyalarla dekore ederek bahçenizin bir köşesinde küçük, sıcak ve samimi bir ortam yaratabilirsiniz. Bu ortamı kitap okumak, müzik dinlemek, film izlemek ya da dostlarınızı ağırlamak için kullanabilirsiniz. 

 

Boş vakitlerinizi hobilerle değerlendirmekten hoşlanıyor ancak bunun için gereken özel alanı bulmakta zorlanıyorsanız bahçe kulübeleri tam size göredir! Maket yapımı, resim yapmak ve marangozluk başta olmak üzere birçok hobiyi gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz sakin ve huzurlu ortama bahçe kulübeleri sayesinde kavuşabilirsiniz.

 

Kısacası bahçe kulübelerini dilediğiniz şekilde değerlendirip kullanabilirsiniz. Bu konuda önemli olan ihtiyaç ve beklentilerinize uygun bir model tercihi yapmaktır.

Bahçe Kulübesi Çeşitlerinden Hangisini Seçmelisiniz?

Bahçe kulübeleri her zevke ve ihtiyaca uygun birçok farklı seçenek sunar. Ahşap kulübe modelleri ebat, tasarım ve malzeme bakımından oldukça zengin bir ürün yelpazesine sahiptir. Dolayısıyla beklentilerinizi karşılayan bir model bulmakta zorlanmadan tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Tercih yaparken öncelikli olarak modelin ebatlarını dikkate alın. Kullanım amacınızın yanı sıra bahçenizin büyüklüğü de uygun ebatları belirlemede yardımcı olacaktır. Bahçeniz çok küçük ise fazla büyük bahçe kulübe modellerini tercih etmenizi önermiyoruz.

 

Boyutları büyük olan ahşap kulübeler bahçenizi daha da küçük ve kullanışsız bir hale dönüştürebilir. Bunun yerine raf gibi eklentilerle çok sayıda eşyayı depolama imkanı sunan küçük ve işlevsel bahçe kulübesi modellerine öncelik verebilirsiniz. Latanwood Jingyu Ahşap Bahçe Kulübesi modeli bu konuda ihtiyacınızı karşılamak için yeterli olabilir.  

 

Geniş bir bahçeye sahipseniz ve sadece eşyalarınızı depolamak için değil, keyifli vakit geçirmek için de bir kulübe arıyorsanız hem tasarımı hem de boyutları bakımından ufak bir evi anımsatan bahçe kulübe modellerini tercih edebilirsiniz. Bu tarz bir tercih yaparken kulübe içinin aydınlık olması için gerekli pencelerin modelin tasarımında bulunmasına dikkat edin. 

 

Latanwood Brian Ahşap Bahçe Kulübesi modeli pencereli özel tasarımı ile adeta ayrı bir ev izlenimi verir. Doğal ve şık tasarımıyla ön plana çıkan modeli dilerseniz yaşam alanı dilerseniz de eşyalarınız için depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.

 

Bahçe kulübelerinin açık alana uygun korunaklı bir yapıya sahip olmaları gerekir. Böylelikle kulübede sakladığınız eşyaların zaman içerisinde yıpranmasının önüne geçebilirsiniz. 

 

Güneşe, yağmura ve neme dayanıklı masif ahşap malzemeden imal edilen kulübe modelleri bu bakımdan daha avantajlıdır. Aynı zamanda modellerin yalıtıma uygun yapıda olması da dayanıklılığı artıran unsurların başında gelir.

 

Bahçe kulübelerinin montajı zaman alan ve ustalık gerektiren bir iştir. Eğer montajı kendiniz yapmayı planlıyorsanız kolay ve pratik montaj özelliği bulunan modelleri tercih edin. Ancak en ideali işi uzmanına bırakarak montaj desteği sunan firmalar ile çalışmaktır. 

 

Bahçe kulübesinin yeterli garanti süresine sahip olması da tercih aşamasında dikkat etmeniz gereken hususlar arasında bulunur. 

 

Latanwood, çam, ceviz ve meşe ağaçlarından elde edilen kaliteli ahşap malzemeden ürettiği bahçe kulübeleri ile dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım avantajı sunar. Yalıtıma uygun yapıda tasarlanan kulübeler sahip oldukları garanti süresiyle de sağlamlıklarını tescil eder. Nakliye ve montaj hizmeti de veren Latanwood sayesinde bahçeniz için tam da istediğiniz özellikte bir bahçe kulübesine sahip olabilirsiniz.     

Ahşap Bahçe Kulübesinin Kullanım Alanları ve Avantajları

Dayanıklılık, işlevsellik, estetik ve depolama alanı bakımdan sunduğu avantajlar ile öne çıkan bahçe kulübelerini farklı amaçlar doğrultusunda kullanabilirsiniz. Bahçe kulübelerinin kullanım alanları nelerdir? sorusunu fikir vermek açısından maddeler halinde şu şekilde yanıtlayabiliriz:

 

  • Tırmık, kürek, kazma, çapa, budama makası, çim biçme makinesi gibi aletleri bahçe kulübesinde depolayabilirsiniz.
  • Ekimini yapmak için mevsimini beklediğiniz fidan, çiçek ve bitkileri ya da bitkilerin bakımı için kullandığınız gübre ve vitaminleri bu alanda saklayabilirsiniz. 
  • Havuzunuz varsa havuz temizlik ekipmanlarını bahçe kulübesine yerleştirebilirsiniz.
  • Bahçe kulübeleri sayesinde şömine ya da barbekü için kullandığınız odun ve kömürleri hava şartlarından etkilenmeyecek şekilde depolama imkanına sahip olabilirsiniz.
  • Bahçe kulübeleri minik dostlarınızın ihtiyaçları ve kullandığınız malzemeler için de uygun saklama alanını sunar.
  • Evinizin bakımında kullandığınız boya, cila, yalıtım malzemeleri ve tamir aletlerini de bahçe kulübelerinde saklayabilirsiniz. 
  • Evinizde kullanmadığınız ancak atmaya da kıyamadığınız ya da başka bir yere nakletmek için beklettiğiniz mobilya ve eşyaları bu alanda depolayabilirsiniz.
  • Yaz aylarında kullandığınız bahçe mobilyalarını, kış aylarının olumsuz hava şartlarından korumak için bahçe kulübesine yerleştirebilirsiniz.
  • Bahçe kulübelerini hobi alanları olarak değerlendirebilirsiniz.
  • Bahçe kulübeleri sayesinde çocuklarınız için eğlenceli ve korunaklı bir oyun alanı yaratabilirsiniz.