Hikayemiz

+50 yıllık deneyim

Latanwood'un Başlangıcı

1967 yılında Ankara’da dünyaya gelen Rıza Esirgence’nin çocukluğu, ahşap oyma ustası olan babası Arif Esirgence’nin atölyesinde geçer. Babasının günden güne yaşlanmasıyla ve marangozluğa olan ilgisi sayesinde abisi ile birlikte atölyelerinde 12 yaşında marangozluğa adım atmıştır.

Ağabeyi ile birlikte Ankara Siteler bölgesinde uzun yıllar marangoz olarak hizmet veren babasının üretimlerine devam ederler.

Rıza Esirgence bu süreçte sayısız tasarım, sayısız marangozluk eserine imza atmış ve 1979 dan beri aynı atölyede masif ahşaplarla zanaatını icra etmeye devam ediyor.

Onun izinden giden oğulları marangozluk mesleğine ilgi duymasının haricinde tasarıma olan merakından dolayı iç mimarlık ve tasarım eğitimleri almıştır. Bu yüzden marka anlayışı içinde tasarım ve üretimi bir arada barındırdıkları için mükemmelliyetçiliği hedeflemişlerdir.

İşin teknik eğitimi alan ve eğitimlerini tamamlayan genç nesiller yurt dışındaki eğitimlerini tamamlayarak marangozluk atölyesini koleksiyonlarını oluşturarak Latanwood markasını kurdular. Şu an bünyesinde bir çok tasarımcı, iç mimar çalışanıyla hizmet vermektedir.

Günümüzde Latanwood

Latanwood markası şu an aktif olarak masif mobilyalar, özel tasarımlar imal etmektedir. Standartın dışında mobilya arayanların her zaman ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Rıza Bey'in oğlu olan Ramazan Bey şu an firmanın başında bulunmaktadır. Bir çok iç ve dış mekan projesinin mimari olarak hizmet vermektedir. Ayrıca hayvanlara olan düşkünlüğü sayesinde sayısız köpek kulübesi üretimine olanak sağlamıştır.

Ekibimiz

 • Rıza Esirgence
  Kurucu
 • Tuğba Esirgence
  Sipariş Koordinatörü
 • Ramazan Esirgence
  Genel Müdür
 • Ayça sağlam
  İç Mimar
 • EYYÜP NALBANT
  Üretim Sorumlusu