Bahçe Salıncağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bahçeli evlerde en çok tercih edilen bahçe mobilyalarından biri olan salıncaklar günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olurken sevdiklerinizle birlikte keyifli vakit geçirmenizi de sağlar. Bahçe salıncağı başta ahşap olmak üzere demir ve rattan gibi farklı malzemelerden de üretilmektedir. Bahçe salıncağı olarak anılsalar bile sahip olduğunuz kullanım alanlarına göre terasınızda ya da balkonunuzda da kullanabilirsiniz. Uzun ömürlü bir salıncak sahibi olmak için kullanım amacına göre uygun bir tercih yapmalı ve elbette bahçe salıncak fiyatlarını da göz önünde bulundurmalısınız.

Bahçe salıncağı satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli faktörlerden biri güvenliktir. Salıncak bahçeye yerleştirildikten sonra yalnızca yetişkinlerin değil, çocukların da kullanabileceğini unutmamak gerekir. Bu nedenle istenmeyen kazalar yaşanmaması için salıncak parçalarının kaliteli malzemelerden üretilip sağlam bir şekilde monte edildiğinden ve genel olarak güvenli bir kullanım sağlayacağından emin olmalısınız.

Kolay temizlenebilir parçalara sahip bir salıncak tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Salıncak bahçenize yerleştirileceği için açık havada tozlanma ve kirlenme kaçınılmaz olacaktır. Salıncak temizliğini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmek için bu detayı da gözden kaçırmamalısınız.

Bir bahçe salıncağının belki de en önemli tercih edilme sebebi konfordur. Bu nedenle satın alırken deneyimleme fırsatı bulmanız salıncak modelleri arasında yapacağınız tercihi önemli ölçüde etkileyebilir. Bir şeyler içerken, okurken ya da sevdiklerinizle beraber keyifli vakit geçirirken zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Salıncak üzerinde geçirebileceğiniz uzun saatleri düşününce özellikle salıncak minderlerinin rahat olması keyfinize keyif katacaktır.

Kötü hava şartlarına uygun salıncaklarla yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirebilirsiniz. Havanın yağışlı olduğu zamanlarda ıslanması nedeniyle koku ya da küflenme oluşturmayacak malzemelerden üretilmiş bahçe salıncaklarına şans vermek isteyebilirsiniz.

Bahçeniz genel olarak açık ve salıncağınızı koruyacak ağaç yoksa güneşten etkilenmemek için gölgeliği bulunan bir bahçe salıncağı tercih etmeniz daha konforlu bir kullanım imkanı yaratacaktır.

Salıncak denince ilk akla gelen elbette sallanmadır ve bu noktada da salınma süresi devreye girer. Her salıncakta farklı mekanizma kullanılır ve bu da salınma süresini etkileyebilmektedir. Salıncaktan alacağınız keyfi maksimum düzeye çıkarmak için satın alma sırasında salıncakta kullanılan mekanizmayı satıcınıza sormak faydalı olabilir.

Salıncağın konforlu olmasını sağlayan malzemelerin başında yastık ve minderler gelmektedir. Bu malzemelerde kullanılan süngerlerin kalınlıkları ve sertlikleri değişkenlik göstermektedir. Elbette bu tercihin kişisel olması sebebiyle salıncak satın alınmadan önce yastık ve minderler kontrol edilerek istenilen konforu karşıladıklarından emin olunmalıdır. Ayrıca yastık ve minder kılıflarının çıkarılıp yıkanabilir özellikte olması da temizlik açısından önemli bir başka noktadır.

Bahçenizin dekoruna, zevkinize hitap eden renk ve modelde bahçe salıncağı seçmeniz de önemlidir. Böylece kalitesi ve rahatlığıyla birlikte göze de hoş gelen bir salıncağa sahip olursunuz. Salıncak dış mekanda kullanılacağı için renk tercihinizi açık yerine koyu renklerden yana yapmanız daha uygun olabilir.

Bahçe Salıncağı Modelleri

Bahçe Salıncağı

Bahçe salıncağı modelleri herkesin zevkine hitap edecek şekilde bulunabilmektedir. Kullanılan malzemelerden, tasarımdaki farklılıklarına, renk ve boyutlarına kadar kullanım amacına göre rahatlıkla istediğiniz modelde bir salıncak bulabilirsiniz.

Bahçede kullanılacak salıncaklar için ortama uygun doğal ahşap salıncaklar diğer bahçe mobilyalarınız, bahçenizdeki ağaç, bitki ve çiçeklerinizle tam bir uyum içerisinde olur. Ahşap salıncaklar aynı zamanda hem dayanıklıdır hem de sağlığa zararlı malzeme içermezler.

Salıncak modelleri arasında yataklı özelliğe sahip olanlar da vardır. Özellikle sıcak yaz günlerinde salıncak üzerinde keyifli ve konforlu bir uyku çekmek için bu modeller son derece idealdir. Latanwood’un salıncak modelleri arasında yatak özelliği bulunan Largest Swing model bahçe salıncağı, rahatına düşkün olanlar için doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca Latanwood’un diğer ürünlerinde olduğu gibi bu salıncakta da kişiye özel üretim değişikliği yapılabilmektedir.

Ahşap salıncak modelleri dışında rattan ve demir gibi modeller de karşınıza çıkmaktadır. Her bir farklı salıncak modelinin kendine özel bir kullanımı, bakımı ve havası vardır. Bahçesinde klasik bir hava yansıtmak isteyenler demir modelleri tercih edebilirken farklılık ve modern bir görünüm isteyenler zincirli modelleri tercih edebilirler.

Bahçe Salıncaklarında Boyut ve Kapasite Seçimi

Salıncak seçiminde her ne kadar zevkleriniz ve rahatlığınız önemli olsa da bahçenizde salıncağı konumlandıracağınız alanın boyutu da oldukça önemlidir. Bahçe salıncağı satın alırken bahçenizde yerleştirmeyi düşündüğünüz alanın ölçüsünü bilmeniz sonrasında pişmanlık yaşamamanız için gereklidir. Bu ölçü aynı zamanda salıncağınızın kaç kişilik olacağı konusunda da size fikir verecektir.

İki ya da üç kişilik modeller olduğu gibi kalabalık misafirlerinizi ağırlayabilmeniz için aynı çatı altında karşılıklı koltukları bulunan salıncak modelleri de vardır. Tabi bu modeller için bahçenizde biraz daha fazla alana ihtiyacınız olacaktır. Bu tarz geniş salıncak modelleri tek kişi olarak kullanıldığında uzanarak dinlenme gibi ekstra bir konfor da sağlar.

Bahçesinde yeterli alanı olmayanlar ya da salıncağı balkonda kullanmak isteyenler tek kişilik salıncak modellerini de tercih edebilir. Armut salıncak olarak da bilinen bu modeller tek bir ayağa sahiptir ve bir yerden başka bir yere taşınması daha kolaydır.

Çam ağacından üretilmiş, birinci sınıf kaliteye sahip ve istediğiniz gibi özelleştirebileceğiniz salıncak modellerini Latanwood salıncak koleksiyonu içinde bulabilirsiniz.

Bahçe Salıncaklarının Bakımı

Ahşap Bahçe Salıncağı

Bahçe salıncağınızın uzun ömürlü olması için belirli aralıklarla bakım yapmayı unutmamalısınız. Bu durum sadece salıncaklar için değil, tüm bahçe mobilyalarınız için geçerlidir. Özellikle açık havada duran mobilyalar, bakımları da yapılmazsa kısa sürede kullanışsız hale gelebilirler. Bu nedenle mobilyalarınızın bakımlarını gerçekleştirerek çok daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Yağmurlu ya da karlı havalarda bahçe salıncağınızı üzeri kapalı bir alana taşıma imkanınız yoksa mobilya kılıfı kullanmanız salıncağınızın olumsuz hava koşullarından etkilenmesini ortadan kaldırabilir.

Zincirli ve demir salıncak modellerine zaman zaman uygun bir yağ ile bakım yapılması gerekmektedir. Bu bakımın yapılmaması durumunda metal parçalar zarar görebilir ve salıncağın kullanımında zorluklar yaşanabilir.

Tercihiniz ahşap bahçe salıncağından yana olursa kaliteli malzeme kullanıldığından emin olmalısınız. Kalitesiz malzeme kullanılan salıncaklar yağmur nedeniyle ıslandıkça içlerinden çürümeye başlarlar ve daha özenli bakıma ihtiyaç duyarlar.

Kişiye Özel ve Birinci Sınıf Bahçe Salıncakları Latanwood’da!

Latanwood’da üretilen ahşap mobilyaların hiçbiri seri üretim olmayıp her biri özenle çalışılan el işçiliği ürünlerdir. Her zevke hitap eden birbirinden şık ve kullanışlı salıncak modellerimiz güneşe, suya ve tüm hava koşullarına karşı dayanıklı olup silinebilir özellikleri sayesinde kolayca temizlenebilmektedir.

Özel tasarım ve masif ahşap ürünü olan salıncaklarımız bahçenize hem modern bir şıklık katar hem de doğal bir yansıma oluşturur. Beğendiğiniz salıncak modeli istediğiniz ölçülerde hazırlanır ve Türkiye’nin neresinde olursanız olun ücretsiz bir şekilde gönderilir. Ayrıca montaj hizmeti de kendi ekibimiz tarafından verilmektedir.

Dış mekan kullanımına uygun olarak üretilen salıncaklar tek kişilik kullanımdan kalabalık misafirleri ağırlayacak kadar farklı modellerde bulunur. Bahçe salıncak fiyatları dikkate alındığında birinci sınıf kaliteye sahip ürünlerimizin en ideal fiyatlarda olduğunu görebilirsiniz. Bahçenizde ister tek başınıza isterseniz de sevdiklerinizle birlikte keyifli ve konforlu vakit geçirmek için hemen salıncaklarımızı inceleyebilir, zevkinize ve beklentilerinize uygun bir modele sahip olabilirsiniz.